Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/tabletkinalysieniee.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Zastosowanie zasad zdrowia publicznego do epidemii HIV ad 5 – Tabletki na łysienie
Skip to content

Zastosowanie zasad zdrowia publicznego do epidemii HIV ad 5

2 lata ago

393 words

Powszechna dostępność prezerwatyw, programów wymiany strzykawek, powiadomień o zdrowiu ze strony partnerów osób zakażonych oraz usprawnienie systemów zarządzania sprawami i monitorowania prawdopodobnie nie będzie kosztować więcej niż miliard dolarów do 2 miliardów dolarów rocznie w skali kraju – dwa do trzech razy obecne finansowanie CDC w zakresie profilaktyki HIV. Kontrolowanie epidemii jest podstawowym obowiązkiem rządu, działającym wspólnie z lekarzami, pacjentami i społecznościami. Istnieje delikatna równowaga między ochroną społeczeństwa a indywidualnym prawem do prywatności. Dopóki nie wdrożymy programów profilaktycznych o udowodnionej skuteczności w szerszym zakresie, dokonamy dobrowolnych badań przesiewowych i powiązań w celu opieki nad normalną częścią opieki medycznej i rozszerzenia badań przesiewowych w środowisku społecznym, a także poprawy leczenia, redukcji ryzyka, monitorowania i powiadamiania o partnerach, nadal będziemy omijali możliwości w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się zakażenia HIV.
Niektóre grupy religijne i polityczne sprzeciwiają się stosowaniu skutecznych środków zapobiegawczych. Niektóre grupy rzeczników sprzeciwiają się rozszerzeniu badań przesiewowych i finansowaniu rządowych programów zapobiegania i kontroli zakażeń wirusem HIV. Niektórzy lekarze, placówki służby zdrowia i organizacje będą sprzeciwiać się zwiększonemu monitorowaniu skuteczności leczenia; co więcej, nie można tego osiągnąć bez dodatkowych zasobów. Istnieje kilka modeli tego podejścia, chociaż Malawi zaczęło stosować zasady zdrowia publicznego w testowaniu, leczeniu i monitorowaniu30. Mimo że nadal utrzymuje się stygmatyzacja i dyskryminacja ze względu na orientację seksualną, rzecznictwo doprowadziło do znacznego postępu, w tym do ustaw antydyskryminacyjnych w wielu krajach. państw i coraz większej liczby jurysdykcji, które uznają prawa partnerów krajowych. Świat zmienił się w ciągu ostatnich 25 lat, a podejście do profilaktyki HIV również musi się zmienić. Jeśli w pełni zastosujemy zasady zdrowia publicznego do epidemii HIV, możemy poprawić stan zdrowia osób żyjących z zakażeniem wirusem HIV i zapobiec zakażeniu HIV przez dziesiątki tysięcy ludzi w tym kraju w ciągu następnej dekady.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni Drew Blakeman za pomoc w przygotowaniu manuskryptu oraz Colinowi McCordowi i Markowi Barnesowi za pomocne komentarze.
Author Affiliations
Z nowojorskiego Departamentu Zdrowia i Higieny Psychicznej w Nowym Jorku.

[hasła pokrewne: dentysta warszawa centrum, przychodnia zielona góra, nfz olsztyn sanatoria lista oczekujących ]
[hasła pokrewne: szyszynka torbiel, zbiwan olsztyn, clindacne cena ]

0 thoughts on “Zastosowanie zasad zdrowia publicznego do epidemii HIV ad 5”