Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/tabletkinalysieniee.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Terapia antyretrowirusowa w tysiącu pacjentów z AIDS na Haiti ad – Tabletki na łysienie
Skip to content

Terapia antyretrowirusowa w tysiącu pacjentów z AIDS na Haiti ad

2 lata ago

516 words

Terapia antyretrowirusowa, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i bez względu na postrzegane prawdopodobieństwo, że pacjent przylgnie do terapii, została następnie zainicjowana u pacjentów z chorobą charakteryzującą się AIDS lub liczbą komórek T CD4 poniżej 200 na objętość sześcienną. milimetr.1,19 Rozpoznanie zakażenia HIV u dzieci było oparte na testach serologicznych, wynikach klinicznych i odsetku limfocytów T, które były CD4-dodatnie; rozpoczęto leczenie przeciwretrowirusowe u zakażonych dzieci zgodnie z wytycznymi pediatrycznymi WHO.1 Pełny personel obsługujący grupę 1004 pacjentów opisanych w tym raporcie składał się z pięciu pracowników służby zdrowia, dwóch doradców AIDS, jednego pracownika socjalnego, jednego farmaceuty, pięciu pielęgniarek i trzech lekarzy. Pacjenci byli rutynowo widywani w klinice przez lekarza co dwa tygodnie podczas pierwszych trzech miesięcy leczenia i co miesiąc przez pielęgniarkę. Lekarstwa były wydawane pacjentom co miesiąc.
Leczenie
Pierwsza i druga linia schematów terapii przeciwretrowirusowej była zgodna z wytycznymi WHO, zgodnie z zaleceniami rządu haitańskiego1. Pierwszorzędowy schemat leczenia przeciwretrowirusowego u dorosłych i młodzieży składał się z zydowudyny, lamiwudyny i efawirenzu. Dopuszczalne są substytucje jednego leku: stawudyna może zastąpić zydowudynę, a efawirenz może zastąpić newirapinę. Inne substytucje pojedynczych leków były dozwolone, zgodnie z wytycznymi WHO. Schemat pierwszego rzutu dla dzieci w wieku poniżej 3 lat zastąpił newirapinę efawirenzem.
Zatwierdzone przez WHO leki generyczne stanowiły około 90 procent podaży. Gdy leki generyczne nie były dostępne, zakupiono markowe leki. Koszt trzech leków przeciwretrowirusowych na jednego pacjenta w skali roku wahał się od 550 USD za leki generyczne do 750 USD za leki markowe. Zaplanowaliśmy dodatkowe 1000 USD na pacjenta rocznie na pokrycie innych kosztów, w tym personelu (450 USD), monitorowania w laboratorium (300 USD), leków innych niż leki antyretrowirusowe (75 USD), monitorowania danych (75 USD) i różnych innych kosztów (100 USD). Szacowaliśmy ogólny koszt na pacjenta na rok w wysokości około 1600 USD.
Pozapłucna gruźlica, ale nie gruźlica płuc, była uważana za chorobę charakteryzującą AIDS. 16 Zakażeń HIV dorosłych i nastolatków z gruźlicą płuc i liczby limfocytów T CD4 powyżej 200 na milimetr sześcienny leczono z powodu gruźlicy i rozpoczęcia leczenia przeciwretrowirusowego. został odroczony. U pacjentów z gruźlicą, u których liczba limfocytów T CD4 wynosiła od 50 do 200 na milimetr sześcienny, rozpoczęto leczenie przeciwretrowirusowe po zakończeniu dwumiesięcznego leczenia gruźlicy. U pacjentów z liczbą limfocytów T CD4 mniejszą niż 50 komórek na milimetr sześcienny, równocześnie rozpoczęto leczenie gruźlicy i leczenie przeciwretrowirusowe. Reżim gruźlicy składał się z dwóch miesięcy izoniazydu, ryfampicyny, etambutolu i pirazynamidu dziennie, a następnie czterech miesięcy izoniazydu i rifampiny dziennie.
Zachęcanie do stosowania się do terapii było wspierane wizytami domowymi, udostępnianiem bezpłatnych kart telefonicznych dla pacjentów, którzy mogliby dzwonić do personelu kliniki, poradnictwem rówieśniczym przez osoby chore na AIDS, liczeniem pigułek i programami wsparcia społecznego
[hasła pokrewne: jak wygląda półpasiec zdjęcia, płatki teff, terapia bydgoszcz ]
[hasła pokrewne: duomox 1g dawkowanie, julia chomska, mucosolvan do inhalacji ulotka ]

0 thoughts on “Terapia antyretrowirusowa w tysiącu pacjentów z AIDS na Haiti ad”