Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/tabletkinalysieniee.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Terapia antyretrowirusowa w tysiącu pacjentów z AIDS na Haiti ad 7 – Tabletki na łysienie
Skip to content

Terapia antyretrowirusowa w tysiącu pacjentów z AIDS na Haiti ad 7

2 lata ago

75 words

W metaanalizie badań klinicznych z udziałem dorosłych, którzy wcześniej nie byli poddawani terapii przeciwretrowirusowej, którzy otrzymali trójlekową terapię przeciwretrowirusową zawierającą nienukleozydowy inhibitor odwrotnej transkryptazy, współczynnik odpowiedzi wirusologicznej (<400 kopii HIV RNA na mililitr) w 48 tygodni to 72 procent, a średni wzrost liczby limfocytów T CD4 wynosił 174 na milimetr sześcienny.25,26 Analiza 12-miesięcznych wyników pacjentów rozpoczynających leczenie przeciwretrowirusowe w 2001 i 2002 r. W klinice w Baltimore wykazała odpowiedź wirusologiczną wskaźnik (<400 kopii HIV RNA na mililitr) wynoszący 68 procent i średni wzrost liczby limfocytów T CD4 wynoszący 139 na milimetr sześcienny.27,28 Częstość działań ograniczających terapię u naszych pacjentów była podobna do tych zgłaszanych u pacjentów z krajów rozwiniętych, którzy byli leczeni podobnymi schematami.29,30 Pomimo niedawnych obaw dotyczących toksyczności newirapiny, 31 mniej niż procent pacjentów w naszej kohorcie leczono newirapiną z zapaleniem wątroby. Newirapine-induced hepatitis było związane z liczbą limfocytów T CD4 większą niż 250 na milimetr sześcienny, ale liczba u większości naszych pacjentów była mniejsza niż 200 na milimetr sześcienny. Wśród pacjentów, którzy rozpoczęli terapię efawirenzem, toksyczne skutki ograniczające leczenie wystąpiły w 10 procentach, czyli o ponad tyle, ile odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Większość Haitańczyków pochodzi z Afryki, a ostatnie badania wykazały, że ludzie pochodzenia afrykańskiego są bardziej zagrożeni niż inni ze względu na działania niepożądane ze strony ośrodkowego układu nerwowego wywołane efawirenzem. 32 Dodatkowe 6 procent pacjentów, którzy rozpoczęli leczenie efawirenzem, zatrzymało się z powodu ryzyka teratogenność u kobiet aktywnych seksualnie. Alternatywy dla schematów pierwszego rzutu zawierających efawirenz mogą być szczególnie ważne dla populacji pochodzenia afrykańskiego z dużą liczbą aktywnych seksualnie kobiet.
Wyzwania związane z zapewnieniem terapii antyretrowirusowej w krajach rozwijających się obejmują wysokie wskaźniki ubóstwa, niedożywienia i gruźlicy. Większość naszych pacjentów zarabiała mniej niż USD dziennie, międzynarodowa linia ubóstwa Banku Światowego.33 Ubóstwo wpływa na wszystkie aspekty opieki, w tym na zdolność pacjentów do kupowania żywności, uzyskiwania dostępu do czystej wody i mieszkań oraz płacenia za transport do kliniki . Dlatego staraliśmy się zintegrować nasz program terapii przeciwretrowirusowej z istniejącymi programami społecznymi. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że niedożywienie jest kluczowym kofaktorem w postępie AIDS w krajach ubogich w zasoby.34,35 W naszej kohorcie niska wyjściowa masa ciała była niezależnym wskaźnikiem śmierci. Dlatego też dostarczaliśmy codziennie suplementy multiwitaminowe wszystkim naszym pacjentom, którzy otrzymywali leczenie antyretrowirusowe oraz miesięczny zapas ryżu, fasoli i oleju roślinnego dla najbardziej niedożywionych pacjentów. Dwanaście procent naszych pacjentów otrzymujących leczenie przeciwretrowirusowe otrzymało równoczesne leczenie gruźlicy. Dane z tego badania sugerują, że brak zwiększenia masy ciała po trzech miesiącach leczenia przeciwretrowirusowego powinien skłonić do oceny gruźlicy. Pacjenci z gruźlicą mieli wskaźnik przeżywalności podobny do pacjentów bez gruźlicy.
Największym pojedynczym wyzwaniem logistycznym było utrzymanie podaży leków antyretrowirusowych
[hasła pokrewne: licówki bez szlifowania warszawa, dermatologia estetyczna warszawa, endodoncja warszawa ]
[przypisy: diagmed płock, ponar silesia, sól himalajska wikipedia ]

0 thoughts on “Terapia antyretrowirusowa w tysiącu pacjentów z AIDS na Haiti ad 7”