Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/tabletkinalysieniee.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego związane z Clostridium difficile – Tabletki na łysienie
Skip to content

Rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego związane z Clostridium difficile

2 lata ago

511 words

75-letni mężczyzna z chorobą naczyń obwodowych, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc i cukrzycą z gangreną prawego czwartego palca i poddany amplifikacji tarsalno-śródstopia w celu opanowania progresji gangreny, a następnie amputacji prawej nogi poniżej kolano. Jego przebieg w szpitalu był skomplikowany zawałem mięśnia sercowego i zapaleniem płuc. Podczas hospitalizacji był leczony wieloma środkami przeciwdrobnoustrojowymi, w tym imipenemem, wankomycyną, piperacyliną, tazobaktamem i gatifloksacyną. Podczas szóstego tygodnia hospitalizacji wystąpił ból brzucha, nudności, biegunka, gorączka i leukocytoza charakteryzujące się 48 000 leukocytów na mikrolitr. Hodowla stolca i ekran toksyny były zarówno dodatnie dla Clostridium difficile. Obrazowanie radiologiczne (panel A) wykazało rozszerzone jelita cienkie i okrężnicę z odciskami palców (strzałki), ale bez swobodnego powietrza. Pacjent był leczony metronidazolem i wankomycyną, ale rozwinęła się toksyczna megakolon. Pacjent odmówił dalszej interwencji i zmarł w ósmym tygodniu hospitalizacji. Podczas autopsji okrężnica wykazała obecność rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego z wieloma żółtymi blaszkami (panel B) i grubo pogrubioną ścianę jelita (panel C, ścianę jelita o normalnej grubości od innego pacjenta pokazano w panelu D). Długotrwała hospitalizacja związana z zastosowaniem środków przeciwdrobnoustrojowych o szerokim spektrum działania jest ważnym czynnikiem ryzyka rozwoju infekcji C. difficile. Pogrubienie ściany jelita związane z owrzodzeniem błony śluzowej okrężnicy może prowadzić do perforacji lub wtórnej sepsy.
75-letni mężczyzna z chorobą naczyń obwodowych, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc i cukrzycą z gangreną prawego czwartego palca i poddany amplifikacji tarsalno-śródstopia w celu opanowania progresji gangreny, a następnie amputacji prawej nogi poniżej kolano. Jego przebieg w szpitalu był skomplikowany zawałem mięśnia sercowego i zapaleniem płuc. Podczas hospitalizacji był leczony wieloma środkami przeciwdrobnoustrojowymi, w tym imipenemem, wankomycyną, piperacyliną, tazobaktamem i gatifloksacyną. Podczas szóstego tygodnia hospitalizacji wystąpił ból brzucha, nudności, biegunka, gorączka i leukocytoza charakteryzujące się 48 000 leukocytów na mikrolitr. Hodowla stolca i ekran toksyny były zarówno dodatnie dla Clostridium difficile. Obrazowanie radiologiczne (panel A) wykazało rozszerzone jelita cienkie i okrężnicę z odciskami palców (strzałki), ale bez swobodnego powietrza. Pacjent był leczony metronidazolem i wankomycyną, ale rozwinęła się toksyczna megakolon. Pacjent odmówił dalszej interwencji i zmarł w ósmym tygodniu hospitalizacji.
Podczas autopsji okrężnica wykazała obecność rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego z wieloma żółtymi blaszkami (panel B) i grubo pogrubioną ścianę jelita (panel C, ścianę jelita o normalnej grubości od innego pacjenta pokazano w panelu D). Długotrwała hospitalizacja związana z zastosowaniem środków przeciwdrobnoustrojowych o szerokim spektrum działania jest ważnym czynnikiem ryzyka rozwoju infekcji C. difficile. Pogrubienie ściany jelita związane z owrzodzeniem błony śluzowej okrężnicy może prowadzić do perforacji lub wtórnej sepsy.

Paul L. Wolf, MD
Armen Kasyan, MD
University of California Veterans Affairs Healthcare Medical Centres, San Diego, CA 92103

Powołanie się na artykuł (1)
[patrz też: korony na cyrkonie, endodoncja warszawa, zasłużony honorowy dawca krwi leki ]
[przypisy: antybiotyk cipronex, almares wejherowo, zlewne poty ]

0 thoughts on “Rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego związane z Clostridium difficile”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: sklep internetowy zdrowa żywność[…]

  2. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: leczenie depresji[…]

  3. Mi lekarz zalecił zmianę diety i stosowanie dużo antyoksydantów, polecił wyciąg z modrzewia dahurskiego z witaminą c oraz więcej ruchu