Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/tabletkinalysieniee.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Patologia skóry z korelacjami klinicznymi – Tabletki na łysienie
Skip to content

Patologia skóry z korelacjami klinicznymi

2 lata ago

401 words

Ważący blisko 20 funtów, ten dwutomowy podręcznik jest doskonałym źródłem informacji dotyczących diagnostycznych i naukowych aspektów dermatopatologii. Nie powinno dziwić, że prawie 2000 stron będzie wymaganych w celu pokrycia licznych patologicznych stanów skóry, które dotykają pacjentów od kołyski po grób. Skóra jest największym narządem ciała i odzwierciedla chorobę nie tylko w obrębie samego płaszcza ochronnego, ale często także pierwotnej choroby pochodzenia nieskórnego w ciele. McKee i jego współpracownicy, przy współudziale kilku innych autorów, opanowali po mistrzowsku praktycznie wszystkie choroby, które mogą napotkać współczesny dermatopatolog. Prezentują przejrzysty i aktualny zestaw obrazów mikroskopowych, uzupełniony o istotne cechy kliniczne i perspektywy patofizjologiczne. Ta trzecia edycja jest podzielona na 31 rozdziałów, z nowymi rozdziałami obejmującymi choroby rogowacenia, błonę śluzową jamy ustnej, włosy i paznokcie, a także reakcje na leki.
Nie każdy problem kontrowersji lub nierozwiązany w rozległej dziedzinie dermatopatologii jest szczegółowo omawiany, ale zrobienie tego wymagałoby innego tomu. Zatem obszary kontrowersji – takie jak to, czy szpiczak jest lepiej klasyfikowany jako guz szpicczy, czy martwica toksyczno-rozpływna naskórka jest chorobą immunologiczną – nie są zawarte w tym podręczniku. Oprócz pokazania nam, jakie zmiany skórne wyglądają klinicznie i histologicznie oraz pomaga nam zrozumieć podstawy molekularne zmian, książka oferuje obszerne cytaty z literatury, które poprowadzą zainteresowanego dermatologa lub patologa do dalszych spostrzeżeń od ekspertów z całego świata.
Technologia obrazowania i Internet pozwalają nam teraz rejestrować obrazy w wysokiej rozdzielczości i przesyłać je w ciągu kilku sekund do przeglądu przez innych dermatopatologów. To, czego nie możemy zdigitalizować, to kontekst kliniczny i biologiczny, który jest często niezbędny do pełnego zrozumienia znaczenia fotografii skóry. Piękno tego podręcznika, oprócz znakomitych kolorowych obrazów, stanowi przyprawa perspektywy klinicznej, patofizjologii i cytatów z literatury, które podkreślają istotę ogólnej prezentacji w każdym rozdziale. Cenne są również podrozdziały dotyczące diagnostyki różnicowej, które dostarczają praktycznych wskazówek dla przypadków, w których nie można uzyskać ostatecznej diagnozy patologicznej. Z tych wszystkich powodów gorąco polecam ten podręcznik dotyczący dermatopatologii.
Brian J. Nickoloff, MD, Ph.D.
Oncology Institute w Loyola University of Chicago Medical Center, Maywood, IL 60153
[email protected] edu
[więcej w: sufigs, dentysta warszawa centrum, nfz olsztyn sanatoria lista oczekujących ]
[więcej w: sufigs, bao diep wyszków, zewnętrzna błona gałki ocznej ]

0 thoughts on “Patologia skóry z korelacjami klinicznymi”