Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/tabletkinalysieniee.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Lekarze-autorzy – prorocy lub spekulanci ad 5 – Tabletki na łysienie
Skip to content

Lekarze-autorzy – prorocy lub spekulanci ad 5

2 lata ago

342 words

Medycyna, bezpośrednio związana ze śmiertelnością czytelnika, jest z natury dramatyczna, a świat medyczny, zwłaszcza szpital, postrzegany jako mikrokosmos nadziei i bolączek społeczeństwa i ludzkiej natury, oferuje doskonały pakiet dla tego dramatu. Nic więc dziwnego, że w ciągu ostatnich 10 lat zauważyliśmy publikację coraz większej liczby książek o fikcji i literaturze faktu o medycynie przez pracowników służby zdrowia, pacjentów lub ich najbliższe rodziny lub innych pisarzy, którzy niekoniecznie wykorzystują własne doświadczenia. . Czy to publiczne żądanie potwierdza istnienie takich publikacji jak czasopismo Physician Author , które bezwzględnie uznaje praktycznie otwarty rynek za pieniądze, które czekają na realizację. Oczywiście, nie jest to wyłącznie popyt publiczny, który potwierdza redakcyjne poszukiwanie nowych dzieł beletrystycznych i non-fiction o medycynie. Takie odwołanie oparte na zasadach komercyjnych może jednak zachęcać do najgorszych wysiłków autorów-lekarzy.
Tak czy inaczej, główną troską książek o medycynie – pisanych przez pacjentów, ich rodziny, pracowników służby zdrowia lub innych pisarzy – jest ludzka choroba i śmiertelność. Być może więc jednym z motywujących czynników dla pisarzy takich dzieł jest potrzeba zrozumienia przez każdego autora choroby i śmierci jako faktów w całym naszym życiu. Pod tym względem prace lekarzy-autorów odzwierciedlają niektóre z ich podstawowych zmagań w medycynie. Dopóki te walki będą trwały, wielu lekarzy będzie próbowało opisać swoje doświadczenia innym, jak również sobie. Wyrażenie to jest częścią procesu uzdrawiania ran , jak pisze autor-lekarz David Hilfiker. 29 Takie zwroty mogą wydawać się nie na miejscu, jednak w połączeniu z dyskusjami na temat honorariów, wyszukiwania wydawców i strategii marketingowych. Praktyczne przeszkody mogą udaremnić przekazywanie najbardziej szczerej wiadomości, ale istnieje cienka linia między wyrażeniem prawdziwej troski i wykorzystaniem istniejącego popytu.
Suzanne Poirier, Ph.D.
Chicago, IL 60612 University of Illinois College of Medicine, Chicago, IL 60612

Louis Borgenicht, MD
Salt Lake City, UT 84102 850 East 300 South, Salt Lake City, UT 84102

[przypisy: mucosolvan do inhalacji ulotka, antywindyk, clindacne cena ]

0 thoughts on “Lekarze-autorzy – prorocy lub spekulanci ad 5”