Skip to content

Pentothal Postcards

1 rok ago

556 words

W obecnej erze e-mailowych migawek elektronicznych, częstych podróży międzykontynentalnych i zaawansowanego marketingu farmaceutycznego, pocztówki z obrazami z zagranicy, opatrzone reklamowymi wiadomościami o narkotykach, mogą wydawać się dziwaczne lub dziwaczne lub wręcz dziwaczne. Jednak w latach 50. i 60. XX wieku producent narkotyków Abbott Laboratories wysłał lekarzy i pielęgniarki anestezjologów na około 170 różnych pocztówkach reklamujących znieczulający pentothal sodu (tiopental sodu). Te pocztówki, teraz przedmioty kolekcjonerskie, stanowią podstawę tej przyjemnej małej książki przez anestezjologa Davida C. Lai. Kopie blisko 90 pocztówek, przedstawiające sceny z około 60 krajów, stanowią rdzeń książki. Wiadomości na pocztówkach pojawiają się w różnych pismach odręcznych, pismach i składzie, a karty mają znaczki z ich krajów pochodzenia. Wielokrotnie wiadomości, opatrzone podpisem Abbott , podkreślają powszechne używanie i ustaloną historię produktu. W rozległej i słabo zaludnionej Grenlandii można znaleźć PENTOTHAL w użyciu, tak jak wszędzie tam, gdzie praktykuje się nowoczesną medycynę , zaczyna się pocztówka przedstawiająca natywne uszczelniacze. Taj Mahal jest słusznie znany na całym świecie. Tak więc, PENTOTHAL. . . Zaczyna się kolejny. Tutaj, w RPA, PENTOTHAL jest prawdopodobnie tak dobrze znany, jak w twoim szpitalu. Prawie 3000 raportów światowych to jeden z powodów. Doskonały rekord bezpieczeństwa to kolejny. To także dobre powody, dla twojego zaufania – mówi trzeci.
Pentothal Postcard from Kenya, 1967. Dzięki uprzejmości Marka Batty Publisher.

Projekt i organizacja tej książki pokazują myśl i troskę. Strony są poziome i nieco większe niż pocztówka. Większość wyświetla obrazek z pocztówki z przodu i odpowiednią wiadomość (oraz znaczki, stempel pocztowy i adres) na odwrocie. Pocztówki są organizowane głównie przez kontynent, a ostatnia karta przedstawia scenę z Antarktydy. W endamatach znajdują się mapy wskazujące na stronie przedstawione lokalizacje.
Osiem stron tekstu wprowadzającego opisuje kampanię reklamową i kontekst podaży, a komentarze towarzyszą niektórym pocztówkom. Te komponenty mogły skorzystać z dalszej edycji i korekty. Niektóre komentarze towarzyszące pocztówkom wydają się przypadkowe. (Dlaczego, na przykład, autor zauważa, że Leon Trocki został zabity przez siekierę w Meksyku.). Jeśli chodzi o dwie komentarze bezceremonialnie wymieniające porfirię, czytelnicy niemedyczni mogą skorzystać z wyjaśnienia jej znaczenia dla pentotalu sodu.
Wśród najciekawszych pocztówek są te wyraźnie uosabiające aspekty ich epoki. Tekst z pocztówki z 1963 roku z Berlina zaczyna się: W tym podzielonym mieście. . . , A kolejna pocztówka odnosi się do żelaznej kurtyny. Nie ma pocztówek z Rosji ani Chin, ale jest jedna z Kuby. Karta amerykańska wysłana do Argentyny nosi opłatę pocztową w wysokości 2 centów, a niektóre adresy w USA zawierają lokalne kody pocztowe, a nie kody pocztowe (wprowadzone w 1963 r.). Jedna z niewielu pocztówek bez wiadomości z Pentothal pokazuje Abbott Escorts, gościnną koterię 14 młodych kobiet w niebiesko-niebieskich garniturach i dopasowanych kapelu- skach typu pillbox.
Pocztówki Pentothal oferują przyjemne przeglądanie i spojrzenie na epokę mniej wyrafinowaną, technologicznie i nie tylko, ale nie mniej twórczą niż nasza własna Pracownicy służby zdrowia, miłośnicy podróży i czytelnicy zainteresowani marketingiem, kolekcjonerstwem i historią kultury mogą cieszyć się tą książką.
Barbara Gastel, MD, MPH
Texas A & M University, College Station, TX 77843
[email protected] tamu.edu
[hasła pokrewne: antywindyk, licówki bez szlifowania warszawa, jak wygląda półpasiec zdjęcia ]
[podobne: antywindyk, sławpol, lirik twitter ]

0 thoughts on “Pentothal Postcards”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kosmetyka pielęgnacyjna[…]