Skip to content

Beta-blokery zapobiegające żylakom żołądkowo-przełykowym u pacjentów z marskością wątroby ad 7

1 rok ago

293 words

To odkrycie potwierdza definicję istotnego klinicznie nadciśnienia wrotnego jako HVPG o wartości co najmniej 10 mm Hg.31 W rzeczywistości wyjściowy HVPG był najsilniejszym niezależnym czynnikiem prognostycznym rozwoju żylaków. Potwierdziliśmy znaczenie obniżenia ciśnienia w portalu pokazanego we wcześniejszych badaniach pacjentów z bardziej zaawansowaną marskością wątroby [29, 32-35]. Stwierdziliśmy, że zmniejszenie wartości HVPG o ponad 10% w stosunku do wartości wyjściowej było związane ze znacznym spadkiem wskaźnika pierwotnego. punkt końcowy. Ważnym odkryciem było to, że więcej pacjentów w grupie otrzymującej tymolol niż w grupie placebo miało te korzystne odpowiedzi HVPG, co wskazuje, że tymolol miał korzystny wpływ, ale taki, który nie był wystarczający do przechylenia równowagi na korzyść beta-blokerów. Odwrotnie, stwierdziliśmy również, że wzrost ciśnienia w portalu był związany z rozwojem żylaków, chociaż tymolol najwyraźniej nie był w stanie zapobiec temu wzrostowi HVPG.
Podsumowując, chociaż rola nieselektywnych beta-blokerów w zapobieganiu krwotokom żylnym u pacjentów, którzy już mają żylaki jest dobrze ustalona, okazało się, że nieselektywne blokery beta-adrenergiczne nie zapobiegają żylakom u pacjentów z marskością wątroby i nadciśnieniem wrotnym. Stosowanie beta-blokerów nie może być szeroko zalecane w tej populacji ze względu na związek z częstszym występowaniem poważnych działań niepożądanych. Jednak nawet w tej populacji pacjentów z wyrównaną marskością wątroby potwierdziliśmy wartość predykcyjną wyjściowych poziomów HVPG i późniejszą redukcję HVPG o więcej niż 10 procent, z których ostatnia powinna być celem w farmakologicznym zapobieganiu chorobie żołądkowo-przełykowej. żylaki.
[patrz też: jak wygląda półpasiec zdjęcia, choroby psów objawy, wykaz alergenów ]
[hasła pokrewne: sufigs, bao diep wyszków, zewnętrzna błona gałki ocznej ]

0 thoughts on “Beta-blokery zapobiegające żylakom żołądkowo-przełykowym u pacjentów z marskością wątroby ad 7”

  1. Mi lekarz zalecił zmianę diety i stosowanie dużo antyoksydantów, polecił wyciąg z modrzewia dahurskiego z witaminą c oraz więcej ruchu

  2. owoce kolcowoju spożywane bez zastanowienia mogą prędzej zaszkodzić niż poprawić zdrowie